Co je to Sušická pavučina?

... to jsou ty NEJ turistické trasy po okolí města Sušice

Síť pěších stezek a naučných tras o délce přes 30 km v okolí Sušice vás provede městem ze všech stran – představí vám Sušici jako historické město s bohatou minulostí a mnoha kulturními památkami, stejně jako moderní město s nádhernou architekturou 20. století. Během výletů objevíte Sušici jako kolébku sirkařství i jako město husitské. Můžete si přemýšlet o smyslu života podél kované křížové cesty nebo se bavit s dětmi při putování podél řeky Otavy.

Sušice je hlavní branou Šumavy!
Ti, kteří směřují do střední Šumavy, by neměli minout toto příjemné a malebné město. Na březích Otavy se setkává historie s přírodou a pozitivní náladou, která zve k odpočinku i různým sportovním, společenským a kulturním aktivitám.
Sušice je první dámou Šumavy!

I když existuje několik měst, která používají přízviska brána Šumavy, Sušice je jedinou "dámou" mezi nimi. Pokud máte zájem se s touto okouzlující dámou seznámit, připojte se k nám a prozkoumejte Sušickou pavučinu během našich vycházek.

Kam Vás Pavučina zavede?

Pavučina vás provede čtyřmi vrcholy (Svatobor, Stráž, Kalovy, Žižkův vrch) a údolím řeky Otavy (Na Pátečku). Každý z těchto bodů je dosažitelný jedinečnou stezkou s vlastní tématikou. Dvě trasy klikatí městským centrem a jedna "velká" spojuje všechny vrcholy.

Jednotlivé trasy Sušické pavučiny

Zlatá pavučina - první městský okruh
Stříbrná pavučina - druhý městský okruh
Hadí stezka na rozhlednu Svatobor
Stezka na vyhlídku Kalich
Křížová cesta na Andělíček
Stezka na Krásnou vyhlídku
Stezka při Otavě pro děti
Sušická hřebenovka

Co si vzít s sebou na cestu?

Před odchodem navštivte informační středisko města Sušice, kde získáte kompletní sadu informačních materiálů k projektu Sušická pavučina s podrobnými informacemi o Sušici a jejím okolí. Zapojit se můžete i do celoroční turistické soutěže.

Pro pěší výlety do kopců nezapomeňte na pevnou obuv a svačinu. Další vybavení závisí na ročním období a počasí. V zimě si vezměte sáňky, v létě košík na houby. Cestování po nejkrásnějších vyhlídkách umocníte dalekohledem.