Náměstí Svobody – Kostelní – Fuferna – Lesopark Luh - Páteček

odkaz na mapy

Dětské hřiště Fuferna

Při putování po zelené pavučině zažijete spoustu zábavy. Hned na začátku trasy na Fufernách můžete navštívit dětské hřiště a lanový park pro děti i dospělé. Další dětské hřiště na Vás čeká na ostrově Santos, který je v letním období dějištěm různých akcí. Na naučné stezce se dozvíte něco o obyvatelích řeky a také o rýžování zlata.

Hřiště na ostrově Santos

Říční ostrov Santos

Ostrov Santos, který je součástí Luhu, leží mezi řekou Otavou a Mlýnským potokem. Velké moderní dětské hřiště jistě potěší především děti, zatímco rodiče mohou využít příjemného posezení s možností občerstvení. V blízkosti hřiště se nachází kuželník. Na jednom cípu ostrova naleznete „plovárnu“ s převlékárnou, na opačném konci ostrova stojí zvonička z dílny sochaře Václava Fialy. Zvonek na zvoničce je věnován známému léčiteli Františku Ferdovi. Ostrov se může pochlubit i dalšími díly Václava Fialy, a to Pavilonem na poslouchání ticha a Pavilonem na pozorování oblohy. Ostrov je obzvláště v letních měsících dějištěm mnoha akcí.

Řeka Otava

Řeka Otava je levostranným přítokem Vltavy. Vzniká soutokem Vydry a Křemelné u Čeňkovy pily. Do Vltavy se vlévá pod hradem Zvíkov. Má délku necelých 113 km. Posledních 19 km řeky pod Zvíkovem je součástí Orlické přehrady. Název Otava pochází z keltského Atawa, což znamená bohatá reka. V Otavě se nenacházely zlaté valounky (nuggety), ale drobné zlaté šupinky, tzv. zlatinky.