Vzdálenost výchozího bodu od Sušice: 16 km

Parkování:    náměstí Kašperské Hory (placené)

Autobusová zastávka(start výletu): Kašperské Hory

Autobusová zastávka (cíl výletu): Kašperské Hory

Délka trasy:    6,4 km

Převýšení:       221 m

Časová náročnost: 2 hod.

Vhodné pro: pěší

MAPA

kostel sv. Markéty na náměstí v Kašperských Horách

Popis výletu

Kašperské Hory jsou jedním z nejkrásnějších šumavských měst. Náměstí dominuje kostel sv. Markéty a nádherná radnice v barokním slohu ,kde si můžete prohlédnout jedinečný skříňový betlém nebo navštívit místní infocentrum. Nejmladším „hvězdou“ kašperskohorského náměstí je také policejní stanice, která hrála jednu z hlavních rolí v seriálu Policie Modrava. Právě kvůli ní se městu přezdívá „Šumavské Saint-Tropez“

Již před dávnými časy se oblast kolem Kašperských Hor stala místem, které lákalo lidi bohatými zlatými ložisky. I dnes se můžete vydat na dobrodružnou cestu po stopách zlatokopů. Ta začíná na náměstí v Kašperských Horách a pokračuje jihovýchodním směrem po zelené turistické značce, směrem do Amálina údolí. Toto údolí je protnuto Zlatým potokem, který dodává celému místu jeho jedinečné kouzlo.

Během túry budete mít možnost zahlédnout několik vstupů do štol. Dnes jsou většinou uzavřeny mřížemi nejen kvůli bezpečnosti turistů, ale i netopýrů, kteří zde nacházejí svůj domov. Tito tajemní obyvatelé jeskyní jsou fascinujícím prvkem místní přírodní krásy.

Na zpáteční cestu se vydáme přes Liščí vrch po modré turistické značce. Z vrcholu Liščího kopce si můžeme vychutnat nádherný výhledna okolní krajinu, který nás ohromí svou krásou a rozmanitostí. Vrátíte se zpět do nádherného města Kašperské Hory s mnoha nezapomenutelnými zážitky a znalostmi o jeho bohaté historii spojené s hledáním nejcennějšího kovu na světě - zlata.

Na Kašperských Horách se můžete ještě zdržet a prohlédnout si tamní Muzeum Šumavy, Muzeum historických motocyklů a nebo ochutnat pivo z kašperskohorského pivovaru.

Pokud výlet do Amálina údolí stihnete za dopoledne, tak se po obědě můžete klidně vydat ještě na hrad Kašperk, který město stráží jako nejvýše položený královský hrad v ČR od dob Karla IV.

Naučných i turistických stezek je v okolí Kašperek mnoho, rádi vám poradí na tamním informačním centru, kde mají k dispozici i plno mapiček a informačních letáků.