Sušice – kaple Panny Marie Lurdské - Červené Dvorce –  lesopark Luh - Sušice

Nedaleko Sušice , v Červených Dvorcích,  najdeme rodinnou sýrárnu Melcher. Chutné sýry jsou vyráběny z čerstvého bio mléka od kraviček, které se krmí pouze senem a pastvou z horských lučin, na úpatí hory Svatobor. Sýry se smetanovou chutí se vyrábějí ručně, podle vlastní receptury, přímo na farmě, v malé sýrárně, kde je možné je i zakoupit.

 

Zajímavosti:

Sušice - Nový židovský hřbitov v Křičkově ulici v Sušici založený pravděpodobně  v roce 1876

Sušice - Kaple Panny Marie Lurdské - pseudorománská pětiboká stavba s cibulovou pětibokou zvoničkou na hřebeni střechy. Stavbu kaple inicioval měšťan a obuvník Tomáš Krčmář ze Sušice. Když mu postupně zemřelo sedm dětí, rozhodl se na ochranu svého osmého dítěte a své manželky postavit kapli k úctě sv. Filomény. Stavbu kaple pak podpořil neznámý měšťan, který dostal ve snu vnuknutí věnovat do kaple sochy Panny Marie Lurdské a sv. Josefa. 15. června 1887byl položen základní kámen kaple a 25. září 1887 byla slavnostně vysvěcena. Na Světový den nemocných 11. února, který se kryje s datem lurdského zjevení, byl v roce 2000 uspořádán světelný průvod věřících spojený se mší přímo uvnitř kaple. Od té doby se průvody konají pravidelně.

Kaple Panny Marie Lurdské

Lesopark Luh – unikátní lužní les, ve kterém jsou Otavská cyklistická stezka  - ráj pro pěší, cyklisty i milovníky in- line bruslí, ostrov Santos – oblíbené místo pro pořádání kulturních akcí, říční lázně Fuferna – osvěžení v řece Otavě a sportovní areál.

 Služby v okolí:

Sušice – restaurace, cukrárny, kavárny

Červené Dvorce – Posezení na Pátečku – stánek s občerstvením,300 m mimo naplánovanou trasu