Sušice – Lesopark Luh - Šumavská chalupa – Divišovský rybník– Pastvina, Jedlý park a Minizoo – Sušice

Příjemná procházka lesoparkem Luh, která nás dovede k oblíbenému místu nejen sušických rybářů, k Divišovskému rybníku a nedalekému volnočasovému parku Pastvina.

Zajímavosti:

Lesopark Luh – unikátní lužní les, ve kterém jsou Otavská cyklistická stezka  - ráj pro pěší, cyklisty i milovníky in- line bruslí, ostrov Santos – oblíbené místo pro pořádání kulturních akcí, říční lázně Fuferna – osvěžení v řece Otavě a sportovní areál.

Šumavská chalupa – hostinec, který tady stával již při obchodní cestě ze Šumavy. Šumavskou chalupu začali provozovat v roce 1863 Ferdinand a Anna Hoffmanovi a zasadili zde kaštan, jehož stáří se odhaduje na 140 let.

Divišovský rybník – oblíbené místo nejen sušických rybářů. Nachází se asi 2,5 km jižně od Sušice, jeho rozloha je 1,8 ha, na délku má asi 180 m a šířka se pohybuje kolem 80 m, kolem severní hráze rybníka teče Divišovský potok.  Pod rybníkem se nachází rybí líheň, jejíž hlavní činností je chov Pstruha potočního a Sivena amerického

Pastvina – jedlý park a Minizoo v blízkosti Sušice. Volnočasový park, ve kterém se bude líbit dětem i dospělým. Pastvina v sobě spojuje volnočasový park, přírodní zahradu, vzdělávací prostor, prostor pro relaxaci a minizoo. Děti tady mohou krmit zvířátka: slepice, husy, kachny, králíky, morčata, prasátka a lamy. V zahradě se pěstuje ovoce, zelenina, byliny, medonosné květiny, keře a trvalky.

Služby v okolí:

Sušice – zahradní restaurace na ostrově Santos v lesoparku Luh

Šumavská chalupa – hostinec s tradiční českou i šumavskou kuchyní

Pastvina – sezónní vegetariánské bistro s točenou zmrzlinou z vlastního ovoce