Sušice – Dlouhá Ves – Annín – Mouřenec – Palvínov – Hartmanice –Dobrá Voda – Hartmanice – Chlum – Jiřičná – Petrovice – Sušice

Zajímavosti na trase

Annín – sklárna založená koncem 18. století. Vyráběla křišťálové sklo a jako první v Rakousko – Uhersku uvedla na trh růžové sklo podle italského vzoru zdobené zlatem. Sklárna je dnes již zavřená, ale je zde brusírna skla. V nedalekém Rajsku je možné navštívit další brusírnu skla.

Sklárna Annín

Mouřenec – zalesněný vrch nad Annínem (417 m n.m.). Na vrcholu najdeme jeden z nejstarších kostelů v kraji, kostel sv. Mořice. Pozdně románská svatyně z 12. století je vyzdobena vzácnými nástěnnými malbami. Na hřbitově stojí kostnice z 18. století.

Kostel sv. Mořice

Dobrá Voda - barokní kostel sv. Vintíře je jediný kostel na světě, který je zasvěcen sv. Vintíři. V interiéru kostela se nachází umělecké unikáty sklářské výtvarnice Vladimíry Tesařové. Skleněný oltář (jediný na světě v tak velkém rozsahu), skleněná křížová cesta se čtrnácti zastaveními(instalovaná v roce 2003), socha sv. Vintíře v životní velikosti(instalovaná v roce 2006).

Skleněný oltář

Březník - v Dobré Vodě lze putování rozšířit o výstup na vrchol Březník (1006 m n.m.) se skalnatou vyhlídkou tzv. Vintířovou skálou. Pod vyhlídkou, v místě bývalé poustevny benediktýnského mnicha Vintíře, byla obnovena kaplička sv. Vintíře. Z Vintířovy skály je nádherný výhled na Kašperk a okolí.

Kaple sv. Vintíře